PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

VII Małopolska Olimpiada Jajcarska

Wtorek, 1 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

VII Małopolska Olimpiada JajcarskaPrywatne Technikum Hotelarskie w Zakopanem i Biuro Promocji Miasta Zakopane zapraszają na VII Małopolską Olimpiadę Jajcarską, która tradycyjnie już odbędzie się 1 czerwca (w Dzień Dziecka) na Placu Niepodległości.


Rano dla nabrania apetytu organizatorzy zapraszają na wycieczkę!!!
Wyjazd kolejką na Gubałówkę, spacer jej grzbietem, zjazd kolejką krzesełkową na Polanie Szymoszkowej, spacer ul. Kościeliską i spojrzenie na stare Zakopane.
Wycieczka kończy się o 12.00 na Placu Niepodległości, gdzie będzie można spróbować:
9 rodzajów jajecznicy,
bryndzowych haluszków i kotlikowego gulaszu (przygotowanych wspólnie przez uczniów Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem i Strednej Odbornej Školy w Starym Smokowcu)
i obejrzeć pokazy:
Baristy, Carvingu, Free Stylu barmańskiego i makijażu (firmy Oriflame).

Kontakt w sprawie wycieczki pod nr tel. 18 2012390 w piątek (28.V) lub w poniedziałek (31.V).

Chcemy nawiązać do staropolskiego zwyczaju obchodzenia Zielonych Świątek. Prawie wszędzie palimy wtedy ogniska, a w dawnych czasach tradycją było smażenie jajecznicy. Ten zwyczaj utrzymuje się do dziś w niektórych rejonach Polski oraz w kilku krajach europejskich. My wykorzystujemy Dzień Dziecka, żeby nawiązać do starych tradycji i połączyć naukę z zabawą i wypoczynkiem. Nasza impreza odbędzie się 1 czerwca i przebiegać będzie dwutorowo:
1. Na Placu Niepodległości około godz. 12.00 zaproszone przez nas szkoły hotelarskie i gastronomiczne będą smażyć i częstować jajecznicami z wybranych przez siebie krajów lub regionów oraz prezentować kulturę i tradycje tych miejsc. W trakcie smażenia jaecznic będzie można obejrzeć liczne pokazy - szczegóły znajdują się na plakacie
2. Przed degustacją "dla nabrania apetytu" zapraszamy młodzież na spacer grzbietem Gubałówki. PKL wywiezie nas na Gubałówk za symboliczną złotówkę, a dzięki Spółce "Dorado" wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zjechać kolejką krzesełkową na Polanie Szymoszkowej. Grupy będą prowadzone przez naszych uczniów, którzy przygotowują się do tego na zajęciach dydaktycznych. Po spacerze wszyscy będziemy degustować różnorodne w smaku jajecznice. Planujemy, że "pęknie" 1000 jaj (nie licząc strusich) -
informuje Joanna Złotkowska z Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.