PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Letnie Koncerty w Zakopanem 2010 - Koncert Inauguracyjny

Wtorek, 22 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Letnie Koncerty w Zakopanem 2010 - Koncert InauguracyjnyCykl Letnich Koncertów w Zakopanem 2010 w 70. rocznicę śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera zainauguruje koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.


KONCERT INAUGURACYJNY 

22 czerwca 2010 godz.18.00

Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, ul. Kasprusie 35a

ZESPÓŁ PAŃSTOWYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH W ZAKOPANEM

W programie m.in.  

F. Chopin, A. Vivaldi, G.Gershwin

WSTĘP WOLNY

Organizator:

Tatrzański Klub Niezależnych www.tkn.org.pl

Zespół Państwowych Szkół Artystycznych

Patron medialny:

Podhalański Serwis Informacyjny WATRA


22 czerwca 2010r. o godz. 18.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej odbędzie się koncert inauguracyjny w ramach cyklu "Letnie Koncerty w Zakopanem 2010". W tym roku koncerty oraz imprezy towarzyszące (wystawy, wycieczki tematyczne, spotkania literackie) poświęcone są wielkiemu poecie przełomu XIX i XX wieku Kazimierzowi Przerwie - Tetmajerowi z okazji 145. rocznicy urodzin i 70. rocznicy śmierci artysty. Tego wieczoru wystąpią uczniowie Zespółu Państowych Szkół Artystycznych z Zakopanego. W programie usłuszymy m. in. utwory Fryderyka Chopina, Antonio Vivaldiego, Georga Gershwina. Zaprezentują się zarówno soliści (fortepian, szkrzypce), jak i orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Cezarego Wagnera. Do koncertu włączone zostały utwory poetyckie Kazimierza Przerwy-Tatmajera, które recytować będą członkowie Tatrzańskiegi Klubu Niezależnych i Klubu Literackiego "Tra-Wers".
Koncert otwiera cykl wydarzeń muzycznych, w których udział wezmą orkiestry symfoniczne i kameralne oraz chóry z Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Polski. Wstęp na koncert jest wolny. W ZCE obecnie czynna jest wystawa - "Artystyczne dokonania rodziny Obrochtów" oraz wystawa rzeźby i grafiki "Sacrum-Przestrzeń-Objawienie".
Organizatorami koncertu są: Tatrzański Klub Niezależnych i Zespół Państwowych Szkól Artystycznych, a patronat medialny sprawują - Podhalański Serwis Informacyjny WATRA i Dziennik Polski.
Serdecznie zapraszamy.

Adam Kitkowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.