PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Letnie Koncerty w Zakopanem 2010 - Koncert Inauguracyjny

Wtorek, 22 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Letnie Koncerty w Zakopanem 2010 - Koncert InauguracyjnyCykl Letnich Koncertów w Zakopanem 2010 w 70. rocznicę śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera zainauguruje koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.


KONCERT INAUGURACYJNY 

22 czerwca 2010 godz.18.00

Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, ul. Kasprusie 35a

ZESPÓŁ PAŃSTOWYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH W ZAKOPANEM

W programie m.in.  

F. Chopin, A. Vivaldi, G.Gershwin

WSTĘP WOLNY

Organizator:

Tatrzański Klub Niezależnych www.tkn.org.pl

Zespół Państwowych Szkół Artystycznych

Patron medialny:

Podhalański Serwis Informacyjny WATRA


22 czerwca 2010r. o godz. 18.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej odbędzie się koncert inauguracyjny w ramach cyklu "Letnie Koncerty w Zakopanem 2010". W tym roku koncerty oraz imprezy towarzyszące (wystawy, wycieczki tematyczne, spotkania literackie) poświęcone są wielkiemu poecie przełomu XIX i XX wieku Kazimierzowi Przerwie - Tetmajerowi z okazji 145. rocznicy urodzin i 70. rocznicy śmierci artysty. Tego wieczoru wystąpią uczniowie Zespółu Państowych Szkół Artystycznych z Zakopanego. W programie usłuszymy m. in. utwory Fryderyka Chopina, Antonio Vivaldiego, Georga Gershwina. Zaprezentują się zarówno soliści (fortepian, szkrzypce), jak i orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Cezarego Wagnera. Do koncertu włączone zostały utwory poetyckie Kazimierza Przerwy-Tatmajera, które recytować będą członkowie Tatrzańskiegi Klubu Niezależnych i Klubu Literackiego "Tra-Wers".
Koncert otwiera cykl wydarzeń muzycznych, w których udział wezmą orkiestry symfoniczne i kameralne oraz chóry z Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Polski. Wstęp na koncert jest wolny. W ZCE obecnie czynna jest wystawa - "Artystyczne dokonania rodziny Obrochtów" oraz wystawa rzeźby i grafiki "Sacrum-Przestrzeń-Objawienie".
Organizatorami koncertu są: Tatrzański Klub Niezależnych i Zespół Państwowych Szkól Artystycznych, a patronat medialny sprawują - Podhalański Serwis Informacyjny WATRA i Dziennik Polski.
Serdecznie zapraszamy.

Adam Kitkowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.