PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Gwiazdy w Grand Nosalowym Dworze - zespół Raz Dwa Trzy

Sobota, 8 października 2011 r.
Autor: AKS

Gwiazdy w Grand Nosalowym Dworze - zespół Raz Dwa Trzy8 października o godzinie 20.00 w hotelu Grand Nosalowy Dwór swój znany i lubiany repertuar zaprezentuje zespół Raz Dwa Trzy.


To wyjątkowe muzyczne wydarzenie stanowi kolejną propozycję z serii „Gwiazdy w Grand Nosalowym Dworze”, w ramach której wystąpili już m. in. Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka i Czesław Śpiewa.

Według informacji ogłoszonej przez zespół, Raz Dwa Trzy rozpoczęło działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze, w klubie „Zatem”. Wiosną tego samego roku wzięli udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J. K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Od tamtego czasu zespół otrzymał niezliczone wyróżnienia i dowody uznania, a każda z dziesięciu wydanych płyt była wydarzeniem kulturalnym. Dwa ostatnie albumy: „Trudno nie wierzyć w nic” oraz „SkąDokąd” uzyskały status platynowych.

Szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości jest charakterystyczny dla twórczości lidera grupy - Adama Nowaka. Dziennikarze usiłowali porównywać ten styl z innymi wykonawcami, co nie zawsze oddawało sens przekazu prezentowanego przez zespół. Nietypowe instrumentarium i wyjątkowe dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy. Zespól na płytach „Cztery” i „Sufit” nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię.

Piosenka roku 2003: „Trudno nie wierzyć w nic”.

Rezerwacja biletów w cenie 60 zł w recepcji hotelu Grand Nosalowy Dwór osobiście lub pod nr 18 20 22 400.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.