PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Tatrzańskie Warsztaty Geologiczne

13–16 października 2011 r.
Autor: AKS

Tatrzańskie Warsztaty GeologiczneTatrzański Park Narodowy wraz z Instytutem Nauk Geologicznych UJ w dniach 13 - 16 października organizuje Tatrzańskie Warsztaty Geologiczne. Oprócz warsztatów, wykładów i sesji terenowych skierowanych do naukowców, zaplanowano także ciekawe wydarzenia towarzyszące, takie jak rozstrzygnięcie konkursu fotografii geologicznej „Zapisane w skale”, wykład popularno-naukowy „Jak powstały Tatry” oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży „Geologia – z czym to się je?”.


Warsztaty dla dzieci i młodzieży „GEOLOGIA – z czym to się je?”

Czy wiecie...
...dlaczego wulkany wybuchają?
 ...po co gotuje się skały?
   ...dlaczego morze jest słone?
       ...jak i kiedy powstały Tatry?

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na interaktywne zajęcia, podczas których oprócz uzyskania odpowiedzi na te wszystkie pytania, będzie można również samodzielnie uformować własnego dinozaura, zbudować model Ziemi, zobaczyć jak powstają skamieniałości, zaobserwować pod mikroskopem bogactwo życia zapisanego w skałach oraz wziąć udział w bardzo ciekawych konkursach.

Współorganizatorami warsztatów dla dzieci i młodzieży jest Studenckie Koło Geologów UJ

Oprócz pracowników TPN i nauczycieli akadmickich zajęcia poprowadzi grupa młodych pasjonatów – studentów i doktorantów ING UJ, którzy od wielu lat angażują się w różnego rodzaju akcje promujące nauki o ziemi wśród dzieci i młodzieży, starając się pokazać swoją pasję w sposób niezwykle ciekawy i pobudzający wyobraźnie.

Dysponując bogatym wyposażeniem (modele wybuchających wulkanów, modele obrazujące aktywność Ziemi, dryf kontynentów oraz modele pozwalające rekonstruować najdawniejsze i najbardziej burzliwe epizody w historii Ziemi) "przeniosą" się z Wami o miliony lat wstecz - do czasów, w których nie było jeszcze ludzi na Ziemi.

PROGRAM – 13 październik 2011 r.

9.30-14.30 – warsztaty dla dzieci ze szkół podhalańskich
15.00 - 17.30 – warsztaty otwarte dla wszystkich zainteresowanych – Zapraszamy rodziców z dziećmi!!!


Wykład popularno-naukowy „Jak powstały Tatry”

Wszystkich zainteresowanych tatrzańską przyrodą nieożywioną organizatorzy zapraszają na wykład popularno-naukowy „Jak powstały Tatry”, który wygłosi Prof. dr hab. Krystyna Piotrowska z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Insytutu Badawczego z Warszawy. Zaproszenie w szczególności skierowane jest do środowisk zawodowo związanych z Tatrami: pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodników tatrzańskich, pracowników agencji turystycznych oraz członków klubów wysokogórskich i jaskiniowych.

Prof. Krystyna Piotrowska należy do grona najwybitniejszych badaczy geologii Tatr. Jest inicjatorką i głównym koordynatorem powstającej szczegółowej mapy geologicznej Tatr.

Podczas godzinnej prelekcji dowiecie się z jakich skał zbudowane są Tatry, jak można oszacować wiek poszczególnych kompleksów skalnych oraz jakie procesy towarzyszyły ich powstaniu.

Wykład odbędzie się 14 października o godz. 18.00 w Sali Audiowizualnej Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42 a.


Konkurs fotografii geologicznej „Zapisane w skale”

Konkurs, będący imprezą towarzyszącą Tatrzańskim Warsztatom Geologicznym, skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii oraz przyrody nieożywionej Tatr, zarówno amatorów jak i zawodowców. Wakacje to doskonały czas do uchwycenia piękna tatrzańskiej skały zarówno w skali makro jak i mikro. Mile widziany jest pejzaż geologiczny, którego interpretacja zależy od autora (od poszarpanych granitowych turni przez zdjęcia jaskiniowe).

Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy - sobota 15 października godz. 16.45
Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42a


Szczegółowe informacje na stronie http://www.warsztaty-zakopane.pl/

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.