PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Wieczór poezji bożonarodzeniowej – „Kiek skrzot była…”

Wtorek, 6 stycznia 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wieczór poezji bożonarodzeniowej – „Kiek skrzot była…”Kolejne Ignacjańskie Spotkanie ze Sztuką ubierze strój Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej. 6 stycznia 2015 roku po Mszy Św. o godz. 18.00 wiersze podhalańskich poetów wyrecytuje pani Maria Łaś. Wieczór poezji będzie także okazją do wspólnego śpiewania kolęd, które tworzą niepowtarzalny klimat dla bożonarodzeniowych refleksji.


Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej wpisuje się w VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane i Parafie Zakopiańskie. Pani Marii towarzyszyć będą muzycy związani z Podhalem. Jakub Hubicki akordeon, Kacper Hubicki – skrzypce, Ada Szulc – śpiew. Organizatorami Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej są Jezuici z „Górki” i Wydział Kultury Urzędu i Popularyzacji Zakopanego Miasta Zakopane.

Maria Łaś – juror wielu konkursów recytatorskich i przeglądów poezji na Podhalu, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Na co dzień mieszkająca w Czarnym Dunajcu, okazjonalnie z Zakopanem. Rodzinnie związana z jezuitami – jej stryj Józef Łaś, był jezuitą i jakiś czas przebywał na „Górce”. Od lat zafascynowana poezją. Setki wierszy recytuje z pamięci.

Jakub Hubicki student akordeonu u profesora Krakowskiej Akademii Muzycznej w Krakowie dr. hab. Pawła Palucha. Na co dzień zajmuje się muzyką z pogranicza jazzu i etno. Bierze udział w kilku bardzo zróżnicowanych projektach muzycznych. Wykonuje także utwory klasyczne. We wrześniu ubiegłego roku w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką zaprezentował klasyczny repertuar na akordeon, brał także udział ,z formacją Tango Conspiration, w koncercie finałowym jubileuszu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem w 2014 roku.

Kacper Hubicki uczeń II stopnia Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie skrzypiec. Prywatnie pasjonat skautingu i brat Jakuba Hubickiego.

Ada Szulc laureatka pierwszej edycji X factor`a, koncertuje w wielu miastach Polski. Prywatnie studentka farmacji na Uniwersytecie Warszawskim i technologii chemicznej na Politechnice Krakowskiej. Z pasją śpiewa różne gatunki muzyczne i jest zaangażowana w różne projekty artystyczne.
Zapraszamy do kościoła na „Górkę”. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.