PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Wieczór poezji bożonarodzeniowej – „Kiek skrzot była…”

Wtorek, 6 stycznia 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wieczór poezji bożonarodzeniowej – „Kiek skrzot była…”Kolejne Ignacjańskie Spotkanie ze Sztuką ubierze strój Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej. 6 stycznia 2015 roku po Mszy Św. o godz. 18.00 wiersze podhalańskich poetów wyrecytuje pani Maria Łaś. Wieczór poezji będzie także okazją do wspólnego śpiewania kolęd, które tworzą niepowtarzalny klimat dla bożonarodzeniowych refleksji.


Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej wpisuje się w VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane i Parafie Zakopiańskie. Pani Marii towarzyszyć będą muzycy związani z Podhalem. Jakub Hubicki akordeon, Kacper Hubicki – skrzypce, Ada Szulc – śpiew. Organizatorami Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej są Jezuici z „Górki” i Wydział Kultury Urzędu i Popularyzacji Zakopanego Miasta Zakopane.

Maria Łaś – juror wielu konkursów recytatorskich i przeglądów poezji na Podhalu, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Na co dzień mieszkająca w Czarnym Dunajcu, okazjonalnie z Zakopanem. Rodzinnie związana z jezuitami – jej stryj Józef Łaś, był jezuitą i jakiś czas przebywał na „Górce”. Od lat zafascynowana poezją. Setki wierszy recytuje z pamięci.

Jakub Hubicki student akordeonu u profesora Krakowskiej Akademii Muzycznej w Krakowie dr. hab. Pawła Palucha. Na co dzień zajmuje się muzyką z pogranicza jazzu i etno. Bierze udział w kilku bardzo zróżnicowanych projektach muzycznych. Wykonuje także utwory klasyczne. We wrześniu ubiegłego roku w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką zaprezentował klasyczny repertuar na akordeon, brał także udział ,z formacją Tango Conspiration, w koncercie finałowym jubileuszu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem w 2014 roku.

Kacper Hubicki uczeń II stopnia Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie skrzypiec. Prywatnie pasjonat skautingu i brat Jakuba Hubickiego.

Ada Szulc laureatka pierwszej edycji X factor`a, koncertuje w wielu miastach Polski. Prywatnie studentka farmacji na Uniwersytecie Warszawskim i technologii chemicznej na Politechnice Krakowskiej. Z pasją śpiewa różne gatunki muzyczne i jest zaangażowana w różne projekty artystyczne.
Zapraszamy do kościoła na „Górkę”. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.