PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

MAGIA ORIENTU SPEKTAKL TANECZNY

Sobota, 24 stycznia 2015 r.
Autor: Bartłomiej Piotrowski

MAGIA ORIENTU SPEKTAKL TANECZNYSpektakl złożony ze zjawiskowych, ekscytujących układów tanecznych w formie TAŃCA BRZUCHA. W tym wyjątkowym, urzekającym tańcu muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno... Nasz spektakl pozwala widzom w jednej chwili przenieść się w uwodzący egzotyką, zmysłowymi tańcami, orientalnymi zapachami i oszałamiającą muzyką, tajemniczy i magiczny świat Orientu… 24.01.2015 (sobota), godz. 18:00. Restauracja – Grand Hotel Stamary. Ul. T .Kościuszki 19, Zakopane. WSTĘP WOLNY!


To burząca krew w żyłach muzyka, mistyczna poezja perska: traktaty i poematy liryczne, bajecznie mieniące się kostiumy, piękne tancerki, wonne zapachy kadzideł i fajek wodnych, wschodni przepych…

Podczas występu zobaczycie Państwo między innymi taniec z mieczem, skrzydłami Isis, świecznikiem na głowie oraz taniec z jedwabnymi wachlarzami i woalami.
W naszym wyjątkowym spektaklu taniec okraszony jest niezwykłą, orientalną poezją mistyczną…

Wszystko to sprawia, że MAGIA ORIENTU staje się dla widzów niezapomnianym przeżyciem pełnym zmysłowych doznań…

TANIEC BRZUCHA to pradawny taniec kobiet starożytnego Egiptu, wywodzący się z kultu bogini Izydy. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.

CHOREOGRAFIA i TANIEC:
Hayfa Hazine
Hayfa Hazine jest pasjonatką sztuki tańca arabskiego, profesjonalną tancerką pokazową a także właścicielką Studia Tańca Hayfa oraz pedagogiem tańca.
Hayfa jest członkiem - tancerzem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca. Zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w Tańcu Brzucha w kategorii - kobiety solo (Polska Federacja Tańca) oraz V miejsce w Pucharze Świata w tej samej kategorii (International Dance Organization).
Organizatorka Arabskich Nocy w Krakowie.

Tańczy od dziecka, uczy od 7-ciu lat. Jej najlepsze uczennice są już zawodowymi tancerkami a niektóre nawet instruktorkami. Inne pod jej okiem tańczą w zespołach lub solo. Podczas pokazów, konkursów i tanecznych festiwali zdobywają uznanie (np. Podczas Festiwalu Tańca Brzucha w Katowicach zdobyły Pierwsze Miejsce w pokazach grupowych w kategorii „klasyczny taniec brzucha”, wystąpiły w telewizji Polsat, solistka grupy pokazowej zdobyła pierwsze miejsce konkursu Hit the Drum na Festiwalu Tańca Brzucha w Opolu).
Pokazy Hayfy Hazine można zobaczyć w Krakowie ale i na terenie całego kraju jak i zagranicą. A także na wielu festiwalach/eventach związanych z kulturą arabską i nie tylko.

Taniec arabski jest moją pasją i życiem, towarzyszy mi na co dzień, daje dużo radości i energii. Dzięki tańcowi odkryłam siebie, wzmocniłam się i dojrzałam. Jeśli zapytacie co kryje moja dusza? Odpowiem bez wahania - miłość i muzykę. A taniec pozwala mi to wyrazić, wyrazić siebie, uzewnętrznić skrywane emocje. W tańcu biorą górę namiętności i spontaniczność.

Taniec Hayfy jest zmienny i zróżnicowany, w zależności od okoliczności i nastroju radosny i kokieteryjny bądź wysublimowany i spokojny... Zawsze jednak nacechowany dozą elegancji oraz powabu. Magnetyczne spojrzenie oraz subtelny uśmiech spowijają taniec nutką tajemnicy...
Hayfa specjalizuje się w odmianie libańskiej i tureckiej tańca orientalnego a także technice egipskiej. Najbardziej ceni sobie w tańcu wolność i zabawę z rytmem . W repertuarze pokazów prócz klasyki prezentuje taniec z mieczem, z shmadanem (egipski świecznik na głowę ), ze skrzydłami Izis, woalami oraz z laską. Tańczy również folklor arabski.

Hayfa naukę tańca pobierała przede wszystkim u źródeł, podczas swoich licznych podróży do Afryki Północnej, na Bliski Wschód a także w region Zatoki Perskiej, gdzie spędzała nieraz po kilka miesięcy poznając lokalną kulturę i taniec a później dając także pokazy.

24.01.2015 (sobota), godz. 18:00. Restauracja – Grand Hotel Stamary. Ul. T .Kościuszki 19, Zakopane. WSTĘP WOLNY!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.