PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !

Sobota, 17 czerwca 2017 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !Burmistrz Miasta Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na: OTWARCIE SEZONU LETNIEGO, 17 czerwca (sobota) 2017, o godz. 16.00 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa: „Przewodnik dla ceprów – strój góralski”. Barwny korowód przy dźwiękach góralskiej muzyki zaprowadzi nas z Krupówek na Plac Niepodległości, gdzie będziemy bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi oraz zespołu regionalnego Giewont.


Cuda, spinki, korale, spódnice.. . OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W ZAKOPANEM

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim  ilości proponowanych wydarzeń,  w tym roku przypada
w naszym mieście na długi weekend czerwcowy. Tegoroczny sezon letni będzie więc zdecydowanie dłuższy, ale obiecujemy, że nie mniej intensywny.  Wakacje to czas na przerwę i wypoczynek.

Wbrew panującym trendom, Zakopane już wiele lat temu zdecydowało, że letnią ofertę kulturalną miasta będzie próbowało ożywić, przenosząc sporą cześć proponowanych wydarzeń  artystycznych i rozrywkowych w plener, nie zapominając przy tym o pięknych, często drewnianych wnętrzach,  których  niesamowitą atmosferą będą mogli nacieszyć się  wszyscy je odwiedzający, przeplatając zwiedzanie zaglądnięciem do ogrodu, lub odpoczynkiem na zacienionej werandzie.

Zakopane to miejsce wielowymiarowe, miasto tętniące życiem, w którym spotyka się nowoczesność z tradycją. To modne letnisko, przystań dla artystów i intelektualistów, kolebka życia kulturalnego, ale też najczęściej i najchętniej odwiedzana miejscowość wypoczynkowa i turystyczna. Zakopane jest miejscem przyciągającym i intrygującym – jeszcze ta  góralszczyzna  -   tak nam bliska , a jednocześnie  egzotyczna. Wobec Zakopanego, tak jak wobec góralskiego folkloru, nie można pozostać obojętnym.  To folklor jest jedną z największych atrakcji miasta i całego regionu,  ciągle niezwykle żywotny  i spontaniczny. Mimo wielu zmian i nieustannego rozwoju, główne cechy góralszczyzny trwają nadal, a jednym z jej nieodłącznych elementów jest strój góralski. 

Pragnąc przybliżyć  jego piękno i  różnorodność, a przede wszystkim zaspokoić niesłabnące zainteresowanie tym tematem wśród gości odwiedzających Zakopane, tegorocznym  punktem wyjścia otwarcia sezonu letniego będzie prezentacja „Przewodnika dla Ceprów ”.

Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz. 16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.

Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków.

Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach.

Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.