PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Słowa-klucze do życiorysu Tomasza Gluzińskiego

Piątek, 19 grudnia 2014 r.   Autor: Wojciech Szatkowski

Słowa-klucze do życiorysu Tomasza Gluzińskiego18 grudnia br. w klubokawiarni Michała Pietrzaka w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbył się wieczór poświęcony postaci narciarza i poety Tomasza Gluzińskiego (1924-1986). Poetę i trenera wspominała rodzina, przyjaciele, wychowankowie z kadry narciarzy alpejskich i zakopiańczycy. Przy okazji tego spotkania przypominamy postać tego niezwykłego człowieka w osobnym tekście „Słowa-klucze do życiorysu Tomasza Gluzińskiego”. Zapraszam także do zakupu kwartalnika "Tatry", gdzie znajduje się duży materiał poświęcony Tomaszowi Gluzińskiego, w 90. rocznicę Jego urodzin. Zapraszam do lektury. Prawie każde życie da się opisać za pomocą słów-kluczy, idealnie pasujących do opisu człowieka. Niby idealnych opisów nie ma, ale zawsze warto próbować… A więc jakie było życie „trenera Tomka” i „Tomka poety”? Gdyby ten nie-zwyczajny żywot zamknąć w kilka słów-kluczy, to byłyby one następujące: szczęśliwe dzieciństwo spędzone we Lwowie, wspaniali rodzice i utrata na zawsze lwowskiego świata. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.