PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Ravensbrück - obóz śmierci dla kobiet

Wtorek, 9 grudnia 2014 r.   Autor: Piotr Kyc

Ravensbrück - obóz śmierci dla kobiet8 grudnia w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie poświęcone kobietom, więźniarkom niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Na tę okoliczność pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem przygotowali wystawę prezentującą biogramy kobiet więźniarek z Ravensbrück i fotografie prac wykonywanych przez nie podczas pobytu w obozowym piekle. Swoimi wspomnieniami o jednej z więźniarek, która była po wojnie jego nauczycielką podzielił się Artur Franczak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu. Wykład pod tytułem „ Ocalały nie po to, aby żyć , ale by dać świadectwo” połączony z prezentacją multimedialną przygotowała i wygłosiła Elżbieta Kyc – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.