PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Janusz Łagodziński - "Oczekiwanie"

Sobota, 3 października 2009 r.
Autor: AKS

Janusz Łagodziński - "Oczekiwanie"Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na monodram Janusza Łagodzińskiego „Oczekiwanie” w dniu 3 października o godz. 17.00 do sali widowiskowej MOK.


Wstęp wolny.


O spektaklu "Oczekiwanie"

Życie aktora to ciągłe szukanie akceptacji. U publiczności i u krytyki. Teatralny światek potrafi być okrutny - artysta publicznie otwiera się, narażając na bolesne zranienia własną ambicję. Oczekiwanie w dowcipny, tragikomiczny sposób wprowadza widza w świat realnych oraz domniemanych teatralnych czy filmowych układów i manipulacji.

Do czego zdolny jest aktor, aby zdobyć przychylność krytyki? Już na samym początku spektaklu czeka Państwa niespodzianka...

"Piszę o inercji, bezwolności, jakiej poddajemy się często. I której sam ulegam. O tym, że innych obwiniamy za swoje niepowodzenia, czyniąc z tych Onych demiurgów trzymających w rękach nitki naszego dobrego i złego losu. O tym, że często porzucamy rozwijające nas działanie, swoją własną drogę, licząc, że Oni pomogą wejść nam na drogę tzw. Sukcesu".
Janusz Łagodziński

Oczekiwanie, debiut dramaturgiczny Janusza Łagodzińskiego zdobył główną nagrodę czwartej edycji Tygodnia Sztuk Odważnych w Radomiu. Przez jury i publiczność sztuka została uznana za najlepszą spośród ponad osiemdziesięciu nadesłanych. Wzbudziła aplauz publiczności. Tydzień Sztuk Odważnych to jedna z ważnych imprez współczesnej dramaturgii. Jego laureatami byli uznani dziś autorzy: Paweł Sala, Marek Modzelewski, Paweł Jurek, Krzysztof Bizio.

Janusz Łagodziński - absolwent łódzkiej "Filmówki". W dorobku aktorskim ma wiele znaczących ról i nagród zdobytych na festiwalach teatralnych. Od kilku lat nie jest związany na stałe z żadnym teatrem, występując gościnnie w teatrach warszawskich (Powszechnym, Dramatycznym, Rozmaitości) i Współczesnym w Szczecinie.

Teatr Stara Prochoffnia - Kazamaty - "OCZEKIWANIE"
autorski monodram Janusza Łagodzińskiego
współpraca reżyserska: Krzysztof Rekowski
muzyka: Bolesław Rawski

Główna nagroda TYGODNIA SZTUK ODWAŻNYCH w Radomiu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.