PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Koncert zespołu Lookier

Sobota, 10 października 2009 r.
Autor: AKS

Koncert zespołu LookierMiejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na pierwszy koncert, oficjalnie otwierający działalność zespołu "Lookier". 10 października (sobota) o godz. 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, przy Al. 1000-lecia. Wstęp wolny.


Jaki jest przepis na Lookier?
Trzech przyjaciół z Nowego Targu tworzy swoją własną muzykę, wszyscy są absolwentami znanych i cenionych uczelni w Polsce, wszyscy z tytułami Magistrów Sztuki.
Mimo, że przepis na ich muzykę kryje podstawowe składniki takie jak muzyczna pasja, wrażliwość i talent, to dzięki mieszance trzech różnych osobowości Lookier ma zupełnie wyjątkowy smak – nowy i niebanalny.

Wokalista Rafał Żur - od najmłodszych lat związany ze sceną, jego głos można usłyszeć w licznych produkcjach reklamowych dla rozgłośni radiowych i telewizji. Otwarty na kontakt z publicznością zawsze chce przekazać jej jak największą dawkę pozytywnej energii. Zapytany o marzenia odpowiada: „Marzenia? Mam. Ale nie chcę ich zdradzać – po prostu wierzę, że się spełnią”

Tomek Basiuk, instrumenty klawiszowe – od dziecka zafascynowany grą na fortepianie zaczynał od muzyki klasycznej. Któregoś dnia przez pomyłkę kupił kasetę za nagraniami Herbiego Hancocka - okazała się punktem zwrotnym w jego edukacji. Niestety klasyczni nauczyciele nie podzielali tej fascynacji muzyką improwizowaną. Współpracował z wieloma znakomitymi Artystami, między innymi z Marcinem Pospieszalskim i Natalią Niemen.

Konrad Basiuk, gitara basowa – już w dzieciństwie brał lekcje gry na tym instrumencie, kiedy jednak podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach po raz pierwszy zetknął się z muzyką jazzową, odkrył zupełnie nowe brzmienie. Wkrótce potem rozpoczął naukę gry kontrabasie, a swoje zainteresowania skierował w stronę środka jazzu - mainstream, be-bop, hard bop. Po ukończeniu studiów współpracował między innymi z Piotrem Baronem i Joachimem Menclem.

Jednak w utworach zespołu Lookier próżno szukać oczywistych rozwiązań zaczerpniętych wprost z artystycznych inspiracji. Ta muzyka ma zupełnie inny smak - słodki i jednocześnie orzeźwiający, jak sami muzycy piszą na swoim profilu MySpace po prostu „Brzmi jak…: Lookier”.

Skład zespołu:
Rafał Żur – wokal, muzyka, teksty, aranżacja; Tomek Basiuk – instrumenty klawiszowe, muzyka, aranżacja; Konrad Basiuk – gitara basowa, loopy, muzyka, aranżacja, produkcja

Na scenie z zespołem wystąpią:
Aleksandra Tabiszewska – wokal, Maciek Starnawski – wokal, Łukasz Sobczyk – perkusja

Więcej o zespole na:
www.myspace.com/lookiermusic
www.facebook.com
www.youtube.com
www.nasza-klasa.pl

Kontakt:
lookiermusic@gmail.com
qumanagement@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.