PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Koncert zespołu Lookier

Sobota, 10 października 2009 r.
Autor: AKS

Koncert zespołu LookierMiejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na pierwszy koncert, oficjalnie otwierający działalność zespołu "Lookier". 10 października (sobota) o godz. 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, przy Al. 1000-lecia. Wstęp wolny.


Jaki jest przepis na Lookier?
Trzech przyjaciół z Nowego Targu tworzy swoją własną muzykę, wszyscy są absolwentami znanych i cenionych uczelni w Polsce, wszyscy z tytułami Magistrów Sztuki.
Mimo, że przepis na ich muzykę kryje podstawowe składniki takie jak muzyczna pasja, wrażliwość i talent, to dzięki mieszance trzech różnych osobowości Lookier ma zupełnie wyjątkowy smak – nowy i niebanalny.

Wokalista Rafał Żur - od najmłodszych lat związany ze sceną, jego głos można usłyszeć w licznych produkcjach reklamowych dla rozgłośni radiowych i telewizji. Otwarty na kontakt z publicznością zawsze chce przekazać jej jak największą dawkę pozytywnej energii. Zapytany o marzenia odpowiada: „Marzenia? Mam. Ale nie chcę ich zdradzać – po prostu wierzę, że się spełnią”

Tomek Basiuk, instrumenty klawiszowe – od dziecka zafascynowany grą na fortepianie zaczynał od muzyki klasycznej. Któregoś dnia przez pomyłkę kupił kasetę za nagraniami Herbiego Hancocka - okazała się punktem zwrotnym w jego edukacji. Niestety klasyczni nauczyciele nie podzielali tej fascynacji muzyką improwizowaną. Współpracował z wieloma znakomitymi Artystami, między innymi z Marcinem Pospieszalskim i Natalią Niemen.

Konrad Basiuk, gitara basowa – już w dzieciństwie brał lekcje gry na tym instrumencie, kiedy jednak podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach po raz pierwszy zetknął się z muzyką jazzową, odkrył zupełnie nowe brzmienie. Wkrótce potem rozpoczął naukę gry kontrabasie, a swoje zainteresowania skierował w stronę środka jazzu - mainstream, be-bop, hard bop. Po ukończeniu studiów współpracował między innymi z Piotrem Baronem i Joachimem Menclem.

Jednak w utworach zespołu Lookier próżno szukać oczywistych rozwiązań zaczerpniętych wprost z artystycznych inspiracji. Ta muzyka ma zupełnie inny smak - słodki i jednocześnie orzeźwiający, jak sami muzycy piszą na swoim profilu MySpace po prostu „Brzmi jak…: Lookier”.

Skład zespołu:
Rafał Żur – wokal, muzyka, teksty, aranżacja; Tomek Basiuk – instrumenty klawiszowe, muzyka, aranżacja; Konrad Basiuk – gitara basowa, loopy, muzyka, aranżacja, produkcja

Na scenie z zespołem wystąpią:
Aleksandra Tabiszewska – wokal, Maciek Starnawski – wokal, Łukasz Sobczyk – perkusja

Więcej o zespole na:
www.myspace.com/lookiermusic
www.facebook.com
www.youtube.com
www.nasza-klasa.pl

Kontakt:
lookiermusic@gmail.com
qumanagement@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.