PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Foto-prelekcja „Miejscówka w Montenegro”

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

Foto-prelekcja „Miejscówka w Montenegro”Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na spotkanie prezentujące Montenegro w dniu 15 października (czwartek) godz. 18.00 do sali 44 MOK.


Czas trwania:90 minut + czas na pytania. Wstęp wolny.

 

 

Oddajmy głos autorom:

Motto:
... I znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko...
... miejsca na spokojną, letnią labę

Montenegro - ta tajemniczo brzmiąca kraina, to nic innego, jak powstała po rozpadzie dawnej Jugosławii Czarnogóra, do niedawna będąca we wspólnocie z Serbią. Od 2006 roku samodzielne państwo.
Państwo, w którym, jako jedynym, nie będącym członkiem Unii Europejskiej, przyjęto walutę Euro.
Kraj, który z powodzeniem może być wakacyjną alternatywą dla miłośników Adriatyku, ciepła i bałkańskiej gościnności.
Jak każdy bałkański kraj – nie pozbawiony kontrastów i kontrowersyjnych opinii.

Czy warto go zwiedzić, pozostać tam chwilę, a może wrócić?
Postaramy się przekonać Was, że warto. Postaramy się zapoznać Widzów z wybrzeżem, górami, kanionami i klimatem Czarnogóry.
Dla dorosłych to możliwość poznania nieznanych krain – lub wywołania wspomnień i porównań z własnymi doznaniami, dla młodzieży – poznanie często nieznanego i na razie nieosiągalnego, inspiracja na przyszłość lub tylko zobaczenie po prostu czegoś ciekawego. A może poznanie kraju do którego wybierają się na wakacyjną włóczęgę?
Prowadząc nasze prelekcje adresowane dla młodzieży, uzupełnić pragniemy jej wiedzę geograficzną, poszerzyć horyzonty, a także mamy nadzieję, iż pokażemy im, jak można spędzać wolny czas, jak rozbudzić w sobie pasje poznania nowego, pasję podróżowania, a może nawet fotografowania i opisywania swoich wrażeń.

Zapraszamy wszystkich, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.