PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Foto-prelekcja „Miejscówka w Montenegro”

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

Foto-prelekcja „Miejscówka w Montenegro”Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na spotkanie prezentujące Montenegro w dniu 15 października (czwartek) godz. 18.00 do sali 44 MOK.


Czas trwania:90 minut + czas na pytania. Wstęp wolny.

 

 

Oddajmy głos autorom:

Motto:
... I znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko...
... miejsca na spokojną, letnią labę

Montenegro - ta tajemniczo brzmiąca kraina, to nic innego, jak powstała po rozpadzie dawnej Jugosławii Czarnogóra, do niedawna będąca we wspólnocie z Serbią. Od 2006 roku samodzielne państwo.
Państwo, w którym, jako jedynym, nie będącym członkiem Unii Europejskiej, przyjęto walutę Euro.
Kraj, który z powodzeniem może być wakacyjną alternatywą dla miłośników Adriatyku, ciepła i bałkańskiej gościnności.
Jak każdy bałkański kraj – nie pozbawiony kontrastów i kontrowersyjnych opinii.

Czy warto go zwiedzić, pozostać tam chwilę, a może wrócić?
Postaramy się przekonać Was, że warto. Postaramy się zapoznać Widzów z wybrzeżem, górami, kanionami i klimatem Czarnogóry.
Dla dorosłych to możliwość poznania nieznanych krain – lub wywołania wspomnień i porównań z własnymi doznaniami, dla młodzieży – poznanie często nieznanego i na razie nieosiągalnego, inspiracja na przyszłość lub tylko zobaczenie po prostu czegoś ciekawego. A może poznanie kraju do którego wybierają się na wakacyjną włóczęgę?
Prowadząc nasze prelekcje adresowane dla młodzieży, uzupełnić pragniemy jej wiedzę geograficzną, poszerzyć horyzonty, a także mamy nadzieję, iż pokażemy im, jak można spędzać wolny czas, jak rozbudzić w sobie pasje poznania nowego, pasję podróżowania, a może nawet fotografowania i opisywania swoich wrażeń.

Zapraszamy wszystkich, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.