PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Targi Sztuki w Zakopanem

Wtorek, 16 grudnia 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Targi Sztuki w ZakopanemW Galerii Miejskiej w Zakopanem rozpoczęła się kolejna edycja corocznych Targów Sztuki. To doskonałe miejsce, aby kupić wyjątkowe prezenty świąteczne dla miłośników sztuki. Targi Sztuki to zawsze okazja do przeglądu miejscowego rynku artystycznego. W tym rok czeka na Państwa blisko 100 prac głównie artystów zakopiańskich - profesjonalnych, nieprofesjonalnych i ludowych.


Warto zawrócić uwagę na subtelne kolażowe miniatury Ewy Fortuny (od 150 do 900 zł), zakopiańskie pejzaże Serhija Alchowskiego (od 250 do 590 zł), czy  ceramiczne rzeźby Anny Popowicz (1300 - 2000 zł). Wspaniale reprezentowane jest rzadko oglądne ostatnio malarstwo na szkle; prace Jolanty Pęksowej (500 - 1000 zł). Barbary Banieckiej-Dziadzio ((600-1000 zł), Bogdana Dziadzio (200-370 zł), czy Krzysztofa Karska (250-700 zł). Miłośników autentycznej ludowej rzeźby na pewno zainteresują prace Anny i Bogusława Boguckich (380-750 zł). Jest też trochę sztuki użytkowej. Niepowtarzalne w formie ceramiczne misy Beaty Zalot (120 zł), ręcznie malowane bransoletki Anny Brzosko-Szydłowskiej (45 zł), malowane łyżki Konsuelii Madejskiej-Turskiej (30 zł).

Są też ręcznie malowane kartki świąteczne (4-8 zł).  

 
Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.