PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

III Międzynarodowe Triennale Drzeworytu Zakopane 2014

Sobota, 20 grudnia 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

III Międzynarodowe Triennale Drzeworytu Zakopane 2014Po raz trzeci Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem był organizatorem Międzynarodowego Triennale Drzeworytu. Na konkurs wpłynęło 420 prac 320 młodych artystów z 6 krajów: Białorusi, Indii, Polski, Rosji, Słowacji, i Słowenii. Jury w składzie: Tatsiana Siplevich ( Białoruś), prof. Dimitrije Pecic ( Serbia), prof. Jan Kudlicka (Słowacja), prof.Jerzy Jędrysiak (Polska) obradowało w dniu 31 października


Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w dniu 18 grudnia , w Galerii Strug przy Zespole  Szkół Plastycznych. Nagrody wręczali: Eliza Kujan z Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej, obecni na uroczystości członkowie Jury: Tatsiana Siplevich, prof. Jan Kudlicka, prof.Jerzy Jędrysiak oraz  Janusz Majcher – były Burmistrz Miasta Zakopane i  Joanna Staszak Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane.

Uwagę obecnych zwracały nie tylko wspaniałe prace konkursowe wyeksponowane w galerii ale i statuetki – nagrody, jakie wręczano zwycięzcom we wszystkich trzech kategoriach.  To prawdziwe, małe dzieła sztuki wykonane przez uczniów zakopiańskiej szkoły.   

Lista nagrodzonych :

http://www.watra.pl/files/get/triennale2014.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.