PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Anioły pod Tatrami 2014

Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Anioły pod Tatrami 20140 grudnia, w ostatnią sobotę przed Świętami Bożego Narodzenia, do regionalnej restauracji Javorina słynącej z dobrego jedzenia zeszły się Anioły. Powodem nie była jednak konsumpcja Darów Pańskich przygotowanych przez gospodynię. Anioły przyszły zakupić artystyczne wizje...aniołów, aby wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Piękne Anioły i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakopanem. Tego roku akcja Anielskie sny na Gwiazdkę była przeprowadzona w celu zakupu 50 kompletów pościeli dla dzieci z ubogich rodzin. Anielskie spotkanie w Javorinie się udało. Wiele aniołów z anielskimi wizerunkami i rozanieleniem w oczach opuszczało sympatyczną restaurację.


Anioły pod Tatrami to projekt artystyczny dedykowany zarówno Zakopiańczykom jak i turystom, którzy zechcą spędzić czas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra bądź zimowy urlop w Zakopanem.

Swoje prace podarowali artyści aniołowie. Były to osoby związane z Zakopanem: Ewa Fortuna, Anna Schumacher, Beata Zalot, Jolanta Podleśny, Lidia Rosińska ,Zofia Fortecka, Zygmunt Piekacz, Anna Brzosko, Anna Liscar, Barbara Baniecka – Dziadzio, Bogdan Dziadzio, Krzysztof Michno,Paweł Obrochta , Krzysztof Karasek, Marta Gąsienica – Gładczan, Anna Popowicz, Bogdan Popowicz.

Byli i twórcy z Polski: Marek Jaromski , Mariusz Lewandowski, Popielnik, Małgorzata Wątor, Karolina Szeląg , Halina Kazimierczak, Katarzyna Kossowska , Alicja Stodolak, Joanna Bekier , Ewa Grzegorczyk,Łukasz Kossowski, Paulina Dąbrowska - Dorożyńska , Arek Szwed , Dorota Diana Banaszczyk, Izabell von Piotrowski.

Malutkie figurki aniołeczków podarowali słowaccy artyści: Pavol Hajduk, Jaroslaw Martis i Jiri Kubelka.

Należy podziękować organizatorom: Galerii pod Makiem oraz Restauracji Javorina i wszystkim artystom za zorganizowanie tej ciekawej i pożytecznej akcji.

 

Honorowy patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta Zakopane.

Wystawa przy ulicy Strążyskiej 1 jest czynna do końca lutego. Można zakupić niepowtarzalne wizerunki aniołów, których wokół nigdy dość...Zapraszamy!   

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.