PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Agnieszka Przekupień – kolejny skarb Kościeliska

Wtorek, 23 grudnia 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Agnieszka Przekupień – kolejny skarb KościeliskaPod Giewontem spotyka się wiele wszechstronnie utalentowanych osób. Niektóre nie są jeszcze szerzej znane, a już mogą się pochwalić różnymi osiągnięciami. Z tym jednak rożnie bywa, ponieważ są to osoby na ogół unikające rozgłosu, poświęcone swojej pasji. Z przyjemnością o nich napiszemy, tak jak o Agnieszce, studentce polonistyki, której przeznaczona była zupełnie inna kariera... Przed paru laty, w Restauracji U Wnuka, podczas spotkanie opłatkowego Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im.Oswalda Balzera w Zakopanem wystąpiła Agnieszka Przekupień, absolwentka zakopiańskiego liceum. Zwróciła uwagę zaproszonych gości poziomem wykonywanych piosenek, umiejętnościami aktorskimi, pasją i...urodą. Studiowała wówczas polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kierunek piękny i trudny. Uczelnia zacna ale to, co i w jakim stylu zaprezentowała Agnieszka jako wokalistka wskazywało na jeszcze inny kierunek jej marzeń.


Minęło parę lat. Mieszkanka znanej z talentów muzycznych gminy Kościelisko spełnia swoje marzenia. Ukończyła nie tylko polonistykę, o czym z nieukrywaną satysfakcją wypada mi napisać.

Podczas studiów w Krakowie Agnieszka rozwijała talent wokalny. Była słuchaczką warsztatów aktorskich Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety. Występowała jako wokalistka zespołu Przez Znaczenie, z którym w 2009 roku została finalistką Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Była Laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in.: Konkursu Poezji Śpiewanej „Kraina Łagodności 2007” w Krakowie (I miejsce), Konkursu Muzycznego „Śpiewać każdy może” 2007 (I nagroda), Talentów Małopolski 2009 (I nagroda), Korowodu 2010 – Festiwalu Twórczości, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2013 w Koszalinie.

Będąc studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego dostała się do Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie na Wydziale Wokalno-Aktorskim istnieje jedyna w Polsce specjalność: musical. Jedną nogą w Krakowie, drugą w Gdańsku. Zapewne trudno to było pogodzić, bo Agnieszka nie ograniczała się do udziału w zajęciach i warsztatach. Zdobywała doświadczenie sceniczne biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: zagrała między innymi Muzę i Panią Broadcast w spektaklu „Spotkanie z Autorem” (reż. M. Babicki) na Sopockiej Scenie Off de Bicz oraz Stacji Orunia w Gdańsku (2012) i Violet w musicalu „Wonderful Town” w Filharmonii Bałtyckiej, wystawionym przez Akademię Muzyczną w Gdańsku (2012). Śpiewa cały czas w zespole wokalnym, w musicalu „Godspell” Akademii Muzycznej w Gdańsku (2013).

Kończy się rok 2014. Co przyniósł naszej Agnieszce? W tym roku wygrała dwa castingi musicalowe w dwóch teatrach muzycznych w Polsce. W Gliwickim Teatrze Muzycznym gra główną rolę w musicalu "Dźwięki muzyki" a w Teatrze Muzycznym w Łodzi - rolę Marii Magdaleny w musicalu "Jesus Christ Superstar". W październiku zdobyła III miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie !

 Agnieszka Przekupień jeszcze się uczy, zdobywa doświadczenie w rożnych miejscach. Trudno się z nią spotkać. Obiecała, że po obronie dyplomu da koncert w rodzinnych stronach.  
Tymczasem gratulujemy sukcesów i determinacji w pogoni za marzeniem. Marzenia o śpiewaniu, czy grze aktorskiej, to w marzenia o bezpośrednim wzruszaniu ludzi, o odkrywaniu i wydobywaniu z nich tego, co stanowi istotę człowieczeństwa – uczuć. Za to kochamy i szanujemy aktorów i ich śpiewanie. Mamy kolejny skarb pod Giewontem !  
Pani Agnieszko, trzymamy za słowo – czekamy.  
 

 Fot:  Paulina Maciuszek -  siostra Agnieszki (50.studencki festiwal piosenki),   Krzysztof Ostanówko ( musical  „Jesus Christ Superstar”) Mirosław Łukaszek ( musical ”Dźwięki  muzyki”), Piotr Kyc – wizyta Agnieszki Przekupień na Harendzie w Muzeum Jana Kasprowicza.   

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.