PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

143 Wieczór na Harendzie - poezja Beaty Zalot

Niedziela, 4 października 2009 r.
Autor: AKS

143 Wieczór na Harendzie - poezja Beaty ZalotStowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na 143 "Wieczór na Harendzie". Spotkanie w Muzeum Jana Kasprowicza odbędzie się dnia 4 października (niedziela) o godz. 16.30. Temat: "Szepty" - wieczór autorski Beaty Zalot, połączony z promocją ostatniego tomiku poetyckiego autorki.


Podczas "Wieczoru" wystąpi duet skrzypcowy "Duo Sonore" w składzie Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki. Wstęp wolny.

"Wieczory na Harendzie" zostały dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Zakopane.

 

 

BEATA ZALOT
Lubi spacery na pobliską Skałkę koło rodzinnego Gronkowa, jesienne mgły i snucia o brzasku po uliczkach oswajanych miast. Kocha koty, psy i wszystko, co naturalne zielone, proste, pozbawione upiększeń. Pisze wiersze, opowiadania, maluje, podróżuje. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Jej wiersze, podobnie jak pastele, to swoisty zapis jej wędrówek. Tych najbliższych, po okolicznych podwórkach, pobliskich łąkach, leśnych kryjówkach. Po zaułkach ulubionych miasteczek na Słowacji, zakamarkach Krakowa, Lublina czy Lwowa. To także ślady dalszych podróży - na greckie wyspy, Cypr, do Azerbejdżanu, Wenezueli czy Laosu. Świat postrzega emocjami. Chwyta magiczne niepowtarzalne chwile, stroi je w słowa i pastelowe barwy.
Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu jagiellońskiego, z zawodu dziennikarką, od 2003 roku redaktor naczelną „Tygodnika Podhalańskiego”.
Mieszka w Gronkowie koło Nowego Targu. Jako poetka zadebiutowała w "Dekadzie Literackiej" (1994). Do tej pory wydała tomiki "Przesyłki ciszy" (1998), "Pomiędzy" (2007). Jej obrazy można oglądać na stronie www.pastele.pl
(Z tomiku „Pastele”)

DUO SONORE to zespół muzyczny istniejący od 1997 r. Tworzy go dwoje skrzypków, absolwentów krakowskiej i niemieckich uczelni muzycznych: Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki. Ideą zespołu jest propagowanie piękna muzykowania w duecie skrzypcowym, popularyzacja tej formy sztuki oraz dotarcie do słuchaczy, mających mały dostęp do sal koncertowych.

ILONA NIECIĄG - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Kaji Danczowskiej oraz klasy mistrzowskiej Grigorija Żyslina w Wűrzburgu (Niemcy). Jest doktorantką na Akademii Muzycznej w Krakowie. Związana z wieloma renomowanymi zespołami, m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Opera Kameralna (koncertmistrz), Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Występuje z zespołem Duo Sonore w kraju i za granicą. Jest doktorantką w Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej w Nowym Targu i w Orawskiej Szkole Muzycznej w Jabłonce.

KRZYSZTOF LEKSYCKI - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Roberta Kabary oraz klasy mistrzowskiej Wilhelma Melchera w Stuttgarcie (Niemcy). Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Jest kierownikiem artystycznym zespołu smyczkowego DaCamera. Pedagog w Szkole Muzycznej w Nowym Targu oraz współzałożyciel i dyrektor Orawskiej Szkoły Muzycznej w Jabłonce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Spinka góralska XIXSpinka góralska XIXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm.
    260 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.