PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Prezentacje uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem

Piątek, 28 października 2011 r.
Autor: Ewa Czerwieniec - POSA

Prezentacje uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w ZakopanemPaństwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz z Towarzystwem Edukacji Artystycznej zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2011 roku w Dźwirzynie. Wernisaż wystawy, pokazy taneczne, filmowe i koncert zaplanowano na 28 października, godz. 17.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji (dawne TTA) przy ul. Kasprusie 35a w Zakopanem.


Plenery artystyczne w POSA to tradycyjne od kilkunastu lat rozpoczęcie roku szkolnego. Niemal wszyscy uczniowie (zostaje w Zakopanem tylko klasa I szkoły podstawowej) wyjeżdżają nad morze, by tam uczyć się a przede wszystkim rozwijać swój twórczy potencjał. Jest to bowiem najlepszy czas, by położyć nacisk na kreatywne działania dzieci i młodzieży, na czym szczególnie nauczycielom tej szkoły zależy. Zakopiańska szkoła artystyczna na dwa tygodnie przenosi się do innej rzeczywistości, przez czternaście dni żyje w swoim, stworzonym wspólnie z pedagogami i artystami świecie. Co w tym roku wydarzyło się i powstało na plenerze będzie można zobaczyć na pokazie w najbliższy piątek. A wydarzyło się wiele. Wspólnym dla wszystkich hasłem był „czas”.

Uczniowie uczestniczyli w bardzo urozmaiconym programie zajęć plastycznych. Brali udział w warsztatach tanecznych, filmowych, dziennikarskich, muzycznych, warsztatach charakteryzacji. Ciekawym zjawiskiem podczas minionego pleneru był udział w nim po raz pierwszy absolwentów szkoły, którzy pojechali tym razem w charakterze wolontariuszy i wspomagali prowadzenie zajęć muzycznych ze swoimi młodszymi kolegami.

Dla starszej młodzieży przygotowano także zajęcia z psychologiem i terapeutą w dziedzinie profilaktyki uzależnień.

Projekt dofinansowała Gmina Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.