PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Prezentacje uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem

Piątek, 28 października 2011 r.
Autor: Ewa Czerwieniec - POSA

Prezentacje uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w ZakopanemPaństwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz z Towarzystwem Edukacji Artystycznej zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2011 roku w Dźwirzynie. Wernisaż wystawy, pokazy taneczne, filmowe i koncert zaplanowano na 28 października, godz. 17.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji (dawne TTA) przy ul. Kasprusie 35a w Zakopanem.


Plenery artystyczne w POSA to tradycyjne od kilkunastu lat rozpoczęcie roku szkolnego. Niemal wszyscy uczniowie (zostaje w Zakopanem tylko klasa I szkoły podstawowej) wyjeżdżają nad morze, by tam uczyć się a przede wszystkim rozwijać swój twórczy potencjał. Jest to bowiem najlepszy czas, by położyć nacisk na kreatywne działania dzieci i młodzieży, na czym szczególnie nauczycielom tej szkoły zależy. Zakopiańska szkoła artystyczna na dwa tygodnie przenosi się do innej rzeczywistości, przez czternaście dni żyje w swoim, stworzonym wspólnie z pedagogami i artystami świecie. Co w tym roku wydarzyło się i powstało na plenerze będzie można zobaczyć na pokazie w najbliższy piątek. A wydarzyło się wiele. Wspólnym dla wszystkich hasłem był „czas”.

Uczniowie uczestniczyli w bardzo urozmaiconym programie zajęć plastycznych. Brali udział w warsztatach tanecznych, filmowych, dziennikarskich, muzycznych, warsztatach charakteryzacji. Ciekawym zjawiskiem podczas minionego pleneru był udział w nim po raz pierwszy absolwentów szkoły, którzy pojechali tym razem w charakterze wolontariuszy i wspomagali prowadzenie zajęć muzycznych ze swoimi młodszymi kolegami.

Dla starszej młodzieży przygotowano także zajęcia z psychologiem i terapeutą w dziedzinie profilaktyki uzależnień.

Projekt dofinansowała Gmina Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.