PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków, Zakopane

Kultura

MFFZG - konferencja prasowa w samym sercu Krakowa

Sobota, 20 czerwca 2015 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

MFFZG - konferencja prasowa w samym sercu Krakowa12 czerwca w pięknych wnętrzach Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się 47. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich oraz obchodom Roku Witkiewiczów. Wcześniej na Rynku Głównym prezentował się Regionalny Zespół „Giewont”, który muzyką, śpiewem i tańcem zapraszał na zakopiański festiwal. Podczas konferencji Zastępca Burmistrza Miasta Agnieszka Nowak-Gąsienica zaprosiła wszystkich do Zakopanego na wydarzenia nadchodzącego sezonu letniego, a Dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki zachęcał do uczestniczenia w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w dniach 20-29 sierpnia.


Jest to jeden z największych, najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali folklorystycznych o wyjątkowej konkursowej formule. Prezentację na temat jego historii, idei, programie, uczestnikach oraz licznych imprezach towarzyszących przedstawiły Agnieszka Gąsienica Giewont – Kierownik Artystyczny Festiwalu i Agata Jandura - Kierownik Biura Organizacyjnego Festiwalu. O trwających już obchodach Roku Witkiewiczów opowiadała z kolei Joanna Staszak – Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego.

Konferencję prowadziła Anna Karpiel-Semberecka – Kierownik Biura Prasowego festiwalu, a gości w imieniu Muzeum Narodowego w Krakowie powitała Beata Majcher - pełnomocnik dyrektora MNK ds. komunikacji marketingowej. Śpiewem i tańcem festiwalową atmosferę przywołał zespół „Giewont” z Zakopanego – gospodarz tegorocznego festiwalu.  Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania najnowszej ekspozycji Muzeum Narodowego "Niech żyje sztuka! Kolekcja Feliksa Jasieńskiego. Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne" prezentowanej w kamienicy Szołayskich. Natomiast wieczorem w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbyły się góralskie posiady, podczas których o Witkiewiczach oraz o historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich dziennikarzom opowiadał znany zakopiański architekt, muzykant i regionalista Jan Karpiel-Bułecka.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.